1. Anasayfa
 2. Mutfak
Trendlerdeki Yazı

TASTYBAKERY_HC

TASTYBAKERY_HC
1

Biraz da size mutfakta harikalar yaratan bir sayfayı tanıtmak istiyorum. Çünkü sayfamın mutfak kategorisinde sık sık tarifleriyle gündem yaratacak paylaşımları ve tarifleri olacak.  Gelin bu sayfayı bir tanıyıp, sayfanın derinliklerinde neler yatıyor bir bakalım. 

 

tastybakery_hc sayfasının kurucusu hem veteriner hekimliği öğrencisi hem de bir aşçı. Bu sayfayı artı olarak öne çıkarıp bu şekilde kısa sürede yükselmesindeki sebeplerden biri tek konsept çalışmıyor olması ve takipçilerinin talebiyle orantılı tarif ve sunular yapıyor olmasıdır. Hazırladığı doğum günü, kutlama, misafir sofraları, akşam yemeği sofraları, kahvaltı sofraları ile sunum tavsiyeleri ve takipçilerine fikir sunmaktadır. Yaptığı lezzetler arasında hem tatlı hem tuzlu lezzetli yiyecekler hem de yöresel yemeklerde bulunmaktadır. Hepsinin sunumu şahane olduğu için paylaşımı görünce de direkt tarifi deneyesi geliyor insanın. Verdiği tariflerde artıca püf noktalarını takipçilerine sunarak yapılacak tarifi kusursuz hale getirtiyor. 

 

Evet tek konsept çalışmıyor konusuna değindik çünkü bu sayede tek taraflı değil birçok insanla iletişim halinde bulunarak birçok fikre yönelik ve geniş kapsamlı tarifler ortaya çıkararak birçok konsepti eler alıyor. Diğer değindiğim konuysa yöresel yemeklerden tutun, bir aperatif tabağına kadar lezzetli yiyecekleri önümüze sunmasıdır. Örneğin sadece sunum tabaklarıyla kalmıyor bu yüzden sadece gösteriş yapmayı hedeflemeyen lezzetti ve güzel yiyecekleri bize sunuyor. Ayrıca tek tatlı tuzlu olarak unlu mamuller tariflerine de bağlı kalmıyor ve sayfayı kısıtlamıyor. Bir ev yemeğinden tutun, örneğin Trabzon yöresine ait balık çeşitlerine, oradan tutun ki tatlı çeşitlerine, ekmeğinden bile tutun kahvaltı sofralarına ve kutlama sofralarına kadar tüm yiyecek çeşitlerini bizlere sunuyor. Bunlara ek olarak  farklı olarak yemek tarif ve sunumları haricinde  kendi gezdiği ve memnun kaldığı yerlerin önerilerinden oluşan postlar da bulunuyor. Her şekilde aktif ve sürekli paylaşımlarıyla sürekli gündemde olmayı başaran bir sayfa olarak gözbebeğimiz olarak kalıyor.

 

 

 

 

 

Zaten bahsettiğim şekildeki içerikler, sayfaya yapılan güzel yorumlar olmasını sağladı.  Tek bir tarif türüne bağlı kalmayıp birçok tarifi deneyip bizlerle paylaşması bizim ilgili ve meraklı olmamızı kat ve kat arttırdı. Bu şekilde döngü farklı  ve yenilikle devam ettikçe, tarifleriyle de paylaşımlarıyla da bizi sayfasına bağladı. Bu sayede @tastybakery_ch sayfasının tarifleri deneyen kitlesi olsun takip eden kitlesi olsun daha da çok büyüdü.

 

 

 

 

Hayran kaldığım bir diğer kısım sayfa sahibi hem öğrenci hem de aşçı olarak kendi için ve hayalleri için emek veriyor olması. Bu benim için paha biçilmez ve şahane ötesi bir duygu. Gelecekteki yaşamı ve kariyeri için hem veterinerlik alanında hem de yiyecek-içecek (aşçılık) alanında bir uğraş halinde olması ve en önemlisi şuan kendi için yatırım yapması. Gerek bir hobi olarak uğraşı olsun gerek eğitimi gerek stajı her şekilde çaba sarf etmesi şahane ve bana göre örnek alınması gereken bir davranış.

 

 

Birçok insanın ilgisini çekmiş ve muhteşem tarifleriyle insanları büyülemiş olan bu sayfadan sizleri mahrum tabi ki bırakmayacağım. Her şekilde özel ve güzel tariflerinin birkaçıyla Hayat Notlarına renk katacağız… 

 

 

 

DETAYLAR:

İnstagram sayfası: @tastybakery_hc takip edebilirsiniz…

Hayat Notlarında ise mutfak kategorisinden takip edebilirsiniz…

 

 

Durma! Tepkini Göster...
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  _zd_n
  Üzdün
 • 0
  komikti
  Komikti
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Başarılarının devamını dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir