1. Anasayfa
 2. Yabancı Diller

İçerik Çevirmenliği

İçerik Çevirmenliği
0

Dünyada İngilizce konuşan yaklaşık 1,5 milyar insan var. Bu kulağa çok büyük bir miktar gibi gelse de ve öyle, hala İngilizce bilmeyenlerden çok daha fazlası var. Bazı tahminlere göre, dünya çapında İngilizce okuyamayan veya yazamayan 5 milyardan fazla insan var. Bunu bilerek, işletmeniz küresel bir kitleye bağlanmaya, iletişim kurmaya, pazarlamaya ve satış yapmaya gerçekten hazır mı? Değilse, bir çeviri hizmeti gerekli olabilir. Pazarlama çeviri hizmetlerinin faydalarını keşfedin ve şirketinizin içeriğini çevirmenin nasıl büyüme, kâr ve dünya çapında genişleme anlamına gelebileceğini görün.

Web sitesi içeriğini çevirmenin en önemli nedenlerinden biri daha geniş bir kitleye ulaşmaktır. Müşterileri ve trafiği artırmanın birçok yolu vardır, ancak en belirgin yollardan biri potansiyel müşteri havuzunuzu genişletmektir. Şu anda yalnızca İngilizce konuşan potansiyel müşterilere hizmet veriyor olabilirsiniz. Ancak bu sınırlayıcı olabilir.
Müşterilerinizden bazıları İngilizce konuşsa da ana dilleri olarak İngilizceyi tercih etmeyebileceklerini unutmayın. Birden fazla dil konuşan insanlara ulaşmak ve onlarla bağlantı kurmak önemlidir. Çeviri için doğru dillere karar vermek, büyük ölçüde bulunduğunuz yere bağlı olacaktır. Şirketiniz Teksas’ın birçok sakininin İspanyolca konuştuğu bir bölgesinde bulunuyorsa, web sitesi içeriğini İspanyolca’ya çevirmek mantıklı bir adımdır. Türkiye’de yaşıyorsanız ancak Rus turistleri cezbetmeye çalışıyorsanız, içeriği İngilizce veya Rusça diline çevirmek daha iyi bir fikir olabilir.

Potansiyel Müşteri Tabanını Genişlet

Bir web siteniz varsa, SEO ile zaten aşina olabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu , çevrimiçi bir varlık oluşturmanın ve çevrimiçi olarak organik olarak bulunmanın önemli bir parçasıdır. Web sitenizi arama motorları için optimize etmek için bir strateji, çevrimiçi kullanıcıların içeriğinize gitmesine yardımcı olan anahtar kelimeler kullanmaktır. Ancak, yalnızca tek bir dilde anahtar kelimeler kullanıyorsanız, uluslararası arama motorlarında kolayca bulunamazsınız.
Google genellikle nihai arama motoru olarak kabul edilirken, tüm kullanıcıların Google.com’a gitmediğini unutmayın. Aslında, örneğin onların ülkeye özgü varyantları, birçok go Google.de , Almanya için ve Google.no Norveç,. Belirli bir ülkedeki insanlara ulaşmaya çalışıyorsanız, onların arama motorlarını ana dillerinde kullanmalarını bekleyin.

Yazı Kaynakları
DEVAMINI OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUM
Durma! Tepkini Göster...
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  _zd_n
  Üzdün
 • 0
  komikti
  Komikti
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

PHP - HTML Sosyal Medya Uzmanı

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir