1. Anasayfa
 2. Güzellik

CİLT BAKIMI VE MASKELER-2/ SELFCARE

CİLT BAKIMI VE MASKELER-2/ SELFCARE
2

 

 

Dudak peelingiBu karışım ile dudaklarınız hem nemli hem yumuşak ve hem de sağlıklı bir görünüme sahip olacak.

Malzemeler:

1 çay kaşığı şeker 

1 çay kaşığı bal  ve  bir iki damla zeytinyağı 

Yukarıda gözüken tüm malzemeleri karıştırıp dudaklarınıza sürüyorsunuz ve yarım saat kadar bekletip bir peçete yardımıyla siliyoruz. Su ile durulama sildikten 5 dakika süre sonrasında uygun olacaktır. 

Kirpik bakımı: Kirpiklerinizin hem dökülmemesi için hem de uzayıp daha sağlıklı olması için bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 

-Hint yağı 

-Tatlı badem yağı 

İkisinden de eşit miktarda bir kaba döküp karıştırabilirsiniz eğer daha sonra uğraşmayıp direkt uygulamak isterseniz bu karışımı ağzı kapaklı ve hava teması olmayan bir kap ile saklayabilirsiniz. Bu karıştırdığınız yağı kirpiklerinize sürünüz dilerseniz rimel fırçanız var ise onu kullanarak uygulayabilirsiniz. 

-zeytinyağı  

Sadece saf zeytinyağını kirpiklerinize sürerseniz ve bekletirseniz de çok güzel sonuç alacaksanız. 

Not: iki tarifi gece yatmadan sürüp de uyuyabilirsiniz. Dilerseniz her gün dilerseniz belirli süre arasında da uygulayabilirsiniz. 

 

Kaş bakımı: Eğer kaşlarınız çok sık değil ve çok dökülüyorsa bunu mutlaka uygulayın derim. Şahsen denendi ve onaylandı. Kaşı gür olamayana, kaşı uzamayana, kaşı dökülene tavsiye ettim ve sonuç başarılı. Kaşı uzattı ve hani böyle kaşın bir tarafı çok sık ve dolu olmaz ya orada bile verimli sonuç alındı. 

Malzemeler: 

-Zeytinyağı  

-Hindistancevizi yağı  

Hint yağı 

-Tatlı badem yağı  

Dilediğiniz kadar yagı hepsi eşit olmak şartıyla bir kaba alıp karıştırıyoruz dilerseniz bu karışımı saklayabilirsiniz. Bunu dilediğiniz zaman ve dilediğiniz süre kadar tutabilir ve uygulayabilirsiniz. 

Eğer bu kirpik ve kaş için kullanılan tarifi gece yatmadan uygulayıp öyle de uyuyabilirsiniz. Tabi ki etrafa bulaştırmadan uyuyabilirseniz aksi halde yastık kılıfına bulaşan yağın bize pek bir etkisi olmaz tam tersi size daha çok iş çıkartır.  

 Saç bakımı: Ben bu bakım için hem zeytinyağı daha ağırlıklı olarak hem de aloevera bitkisine güvendim. Sonuç olarak pek memnun kaldım çünkü saçımın aşırı işlem gördüğü zamanlar, saçımın kuaför gazabına uğrayarak kısacık olduğu zamanlar, saç telimin kırıldığı zamanlar ve en önemlisi fazla saç derimin fazla yağlanıp yağ dengesini kaybettiği zamanlar...  

1)Malzemeler:

-zeytinyağı 

-hindistancevizi yağ 

argan yağı  

Saçınıza dipten uca kadar süreceğiniz miktarda ve hepsinden eşit miktarda bir kaba alıp karıştırıyoruz. Daha sonra saçımıza sürüp birkaç saat bekletiyoruz. Duştayken de saçınızı iki veya üç kere şampuanlamanızı öneririm. 

Sonucunda: Saçınız nemli, yumuşak ve parlak görünüme ulaşacak. 

2) Malzemeler: 

aloevera jeli  

-zeytinyağı  

7-8 yemek kaşığı zeytin yağını ve bir alovera yaprağı jelini bir kapta karıştırıp iyice homojen bir kıvam elde ediyoruz. Daha sonra sadece saçımızın diplerine uygulayarak birkaç saat bekletiyoruz. Ve duş alırken saçınızı 2 veya 3 kere şampuanlamanızı tavsiye ederim. 

Sonucunda: Saç derinizin yenilenmesi ve ölü deriden kurtularak kepek oluşumunu engellemesi ve sacınızın yağ dengesini düzenleyerek yağlanmasını önlemek. 

 

Durma! Tepkini Göster...
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  _zd_n
  Üzdün
 • 0
  komikti
  Komikti
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 3 sene önce

  Çok faydalı ve güzel bilgiler ,kirpik bakımını hemen deneyeceğim ?

  • 3 sene önce

   Beğenmenize çok sevindik eğer denerseniz sonuçları bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir